PLENDEFRRU
sklep Elkom Trade
Facebook Elkom Trade
linkedin Elkom Trade
ifs
TUV
Automatic washing line
FlagaUE
Aktualności

 

2019.02.08 Ruszamy z nową inwestycją

Elkom Trade S.A. już od ponad 45 lat doskonali procesy obróbki metalu. Firma prężnie działa na rynkach całego świata. Produkowane przez nas systemy funkcjonują w państwach Unii Europejskiej, USA i Rosji oraz w tak niezwykłych krajach jak: RPA, Meksyk, Izrael, Turkmenistan czy Azerbejdżan. Dostarczając opakowania rotujące i optymalizując procesy logistyczne w przedsiębiorstwie klienta organizacja zyskuje uznanie największych globalnych koncernów! Dziś Elkom Trade przechodzi do kolejnego etapu rozwoju: w lutym rozpoczyna się budowa nowego zakładu produkcyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Bałtowskiej na działce o powierzchni 3,2 ha. W ramach inwestycji powstanie hala o powierzchni 5700 m2 oraz budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1300 m2. Generalnym wykonawcą została spółka Democo Poland. Według założeń hala produkcyjna i zaplecze socjalno–biurowe będą oddane już w grudniu 2019 r. Łączny koszt inwestycji sięga 18 mln zł. Znaczące jest tu wsparcie funduszy unijnych w ramach kredytu technologicznego.

Budowa nowego zakładu jest częścią długofalowej strategii rozwoju Grupy Elkom, która zakłada rozszerzenie oferty produktowej i potencjału produkcyjnego w celu skuteczniejszego konkurowania w nowych branżach: automotive, sektorze komunalnym i spożywczym. Do nowo powstałej hali produkcyjnej zostaną zakupione 24 nowoczesne maszyny. Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu pozwoli również na znaczące skrócenie czasu realizacji zamówień.

Firma pozostanie wśród grona największych pracodawców w regionie.

Wszystko wskazuje na to, że Elkom Trade S.A. utrzyma pozycję lidera wśród dostawców rozwiązań logistycznych dla zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych (w tym produkcji preform PET) oraz szeroko rozumianej logistyki i magazynowania. Przez ostatnie 10 lat spółka podwoiła wolumen sprzedaży i w związku z tym powstała konieczność rozbudowy infrastruktury oraz unowocześnienia parku maszynowego.

Dzięki realizacji nowej inwestycji przedsiębiorstwo zoptymalizuje proces produkcyjny w sferze potencjału wytwórczego, wydajności, zarządzania i komfortu pracy.  

Tereny obecnie zajmowane przez zakład produkcyjny Elkom Trade S.A. będą w przyszłości przeznaczone pod usługi i budownictwo mieszkaniowe.

 

 

czytaj więcej

 

2018.05.28 Targi CEMAT Hanower 2018

Od 23 do 27 kwietnia byliśmy obecni na targach CeMAT w Hanowerze. Na stoisku odwiedziło nas wielu zainteresowanych naszą działalnością kontrahentów. Wydarzenie było również okazją do zaobserwowania trendów związanych z procesami magazynowania i składowania produktów oraz logistyki wewnętrznej. W najbliższych latach wielkim wyzwaniem dla naszej firmy będzie temat automatyzacji procesów w "inteligentnym magazynie".

 

czytaj więcej

 

2018.02.14 Członkostwo w Polskim Towarzystwie Logistycznym

W lutym 2018 r. zostalismy przyjeci w poczet członków Polskiego Towarzystwa Logistycznego działającego przy Instytucie Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Misją i celem towarzystwa jest między innymi tworzenie silnego lobby logistycznego reprezentującego interesy branży i integrującego polskie środowisko, a także podejmowanie działań na rzecz rozwoju logistyki, wspieranie regionalnych i branżowych platform wymiany wiedzy, umiejętności i dobrych przykładów działań logistycznych.

 

czytaj więcej

 

2017.07.20 Współpraca Elkom Trade S.A. z firmą MADOSAN

Elkom Trade S.A. stale rozwija ofertę asortymentową w branży logistyki i magazynowania oraz branży handlu detalicznego, a ściślej sklepowych systemów ekspozycyjnych. W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z firmą MADOSAN - znanym w Europie i na świecie producentem regałów wysokiego składowania, regałów półkowych - zaczepowych, jak również mebli metalowych. Elkom Trade S.A. to dystrybutor ww. produktów. Nasz zagraniczny partner oferuje wyroby bardzo wysokiej jakości (posiada certyfikaty ISO oraz TÜV) przy utrzymaniu atrakcyjnego poziomu cenowego. W lipcu b.r. delegacja naszej firmy odwiedziła zakład produkcyjny firmy MADOSAN. Celem wizyty był dalszy rozwój kompetencji Elkom Trade w ramach projektowania i montażu regałów wysokiego składowania oraz kolejna weryfikacja jakości i solidności wyrobu. MADOSAN zdał ten test pomyślnie. Elkom Trade to teraz jeszcze silniejszy gracz na rynku wyposażenia i zabudowy powierzchni magazynowych!

 

czytaj więcej

 

2017.06.29 Nowy numer newslettera

 Ukazał się kolejny numer gazetki pracowniczej Elkom Trade S.A.

 

czytaj więcej

 

2017.06.22 Protokół wyboru oferenta - pendrive

 Niniejszym publikujemy protokół wyboru oferenta dotyczący zakupu pendrive 600 szt.

 

czytaj więcej

 

2017.06.20 formularz ofertowy- linia technologiczna do robotyzacji logistyki produkcji

Publikujemy formularz ofertowy dotyczący innowacyjnego urządzenia do robotyzacji logistyki produkcji.

 

czytaj więcej

 

2017.06.14 Protokół wyboru oferenta - zakup dedykowanych baz danych kontrahentów

 Nineijszym publikujemy protokól wyboru oferenta dotyczący zakupu dedykowanych baz danych kontrahentów.

 

czytaj więcej

 

2017.06.08 zapytanie ofertowe na dostawę pendrive'ów reklamowych

 Prosimy o skladanie ofert dotyczących załączonego zapytania na pendrivy reklamowe. Oferty należy przygotować na udostępnionym formularzu ofertowym.

 

czytaj więcej

 

2017.05.30 zapytanie ofertowe na usługę opracowania dedykowanych baz danych

Prosimy o składanie ofert na usługę opracowania i dostarczenia dedykowanych baz danch kontrahentow z rynku niemieckiego , hiszpańskiego, francuskiego i brytyjskiego. Szczegóły zapytania znajdują się w załącznikach niniejszego ogłoszenia. 

 

czytaj więcej

 

2017.05.19 zapytanie ofertowe - opracowanie modelu biznesowego internacjonalizacji

 Informujemy o rozpoczęciu postępowania ofertowego na opracowanie nowego modelu biznesowego internacjonalizacji (MBI). Oferty prosimy składać do dnia 26 maja 2017 r. Więcej informacji znajduje się w zapytaniu ofertowym stanowiącym załącznik niniejszego ogłoszenia.

 

czytaj więcej

 

2017.05.08 Ogólnopolska konferencja logistyczna

 W dniu 27 kwietnia b.r. firma Elkom Trade S.A. była partnerem ogólnopolskiej konferencji logistycznej "Reefery i smartboxy w transporcie - potencjał i wyzwania rynkowe"- Sopot 2017. Wydarzenie to odbyło się w ramach działania "Nauka dla biznesu", a gospodarzem spotkania był Uniwersytet Gdański. Wspólne przedsięwzięcie Elkom Trade S.A. oraz Uniwersytetu Gdańskiego łączy praktykę w biznesie z badaniami i nauką. Prezentacja, którą zaprezentował Wiceprezes naszej firmy p. Piotr Michalak, dotyczyła nowych rozwiązań w zakresie obsługi łańcuchów dostaw ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, jakie stawia przed przedsiębiorstwami optymalizacja procesów logistycznych oraz efektywne zarządzanie flotą nośników. Przedstawiliśmy również szerokiemu audytorium propozycję outsourcingu procesu logistycznego poprzez nową usługę zwaną poolprovidingiem. Współpraca naszego przedsiębiorstwa z renomowaną uczelnią, jaką jest Uniwersytet Gdański, stawia nas wśród ekspertów w dziedzinie systemów i rozwiązań logistycznych. Prelekcja Elkom Trade S.A. spotkała się z dużym uznaniem środowiska branżowego.

 

czytaj więcej

 

2017.04.12 Newsletter pracowniczy Elkom Trade S.A.

W miesiącu kwietniu po raz pierwszy w tym roku ukazała się gazetka firmowa Elkom Trade S.A. Planujemy cykliczne wydania tego periodyku w odstępach kwartalnych i w formie krótkiego newslettera. Chcemy dzielić się z Państwem wiadomościami z życia naszego przedsiębiorstwa, które nieustanie rozwija się biznesowo i organizacyjnie. Dzięki olbrzymiej aktywności i kreatywności naszych pracowników oraz sprawnemu zarządzaniu firmą, możemy poszczycić się wprowadzaniem do oferty nowych produktów oraz kategorii asortymentowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakościowych. Zachęcamy do lektury!

 

czytaj więcej

 

2017.03.30 Protokoły wyboru oferenta - katalogi i segregatory, długopisy, torby reklamowe

 W załączeniu publikujemy protokoły wyboru oferenta dotyczące zapytań ofertowych firmy Elkom Trade S.A na zakup katalogów segregatorów, długopisów i toreb reklamowych.

 

czytaj więcej

 

2017.03.15 Euro Shop 2017

W dniach 5-9 marca 2017 r. byliśmy uczestnikami wydarzenia targowego Euro Shop w Duesseldorfie. Pokazaliśmy szerokiemu odbiorcy nową linię mebli sklepowych Industrial Furniture System. Niebanalny charakter produktu, jego design oraz walory funkcjonalne wzbudziły duże zainteresowanie potencjalnych nabywców. Wszystko wskazuje na to, że meble IFS staną się wkrótce jednym z filarów w bogatym asortymencie Elkom Trade S. A. 

 

czytaj więcej

 

2017.02.09 Protokół wyboru oferenta - organizacja stoiska na targach Euro Shop 2017

Informujemy niniejszym, że został dokonany wybór oferty dotyczacej organizacji stoiska firmy Elkom Trade S.A. na targach Euro Shop 2017. Protokól wyboru stanowi załączony plik w formacie pdf.

 

 

czytaj więcej

 

2017.01.26 Informacja o wyborze oferty

Na podstawie przeprowadzonego przetargu na realizację prac badawczo rozwojowych nad innowacyjną linią technologiczną do robotyzacji logistyki produkcji ”realizowanego w ramach Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP" w ramach II osi priorytetowej:  „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 wybrano ofertę  Jednostki Naukowej COBRO – Instytut Badawczy Opakowań.

 

czytaj więcej

 

2017.01.16 Zapytanie ofertowe w ramach projektu „Realizacja prac badawczo rozwojowych nad innowacyjną linią technologiczną do robotyzacji logistyki produkcji ”z

 Zapytanie ofertowe w ramach projektu "realizacja prac badawczo rozwojowych nad innowacyjna linia technologiczną do robotyzacji logistyki produkcji."

 

czytaj więcej

 

2017.01.13 Wsparcie dla III Wojewódzkiego Turnieju Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Halowej Piłce Nożnej

Elkom Trade S.A. aktywnie wspiera wszelkie formy aktywności fizycznej w regionie. W minionym roku 2016 przeznaczyliśmy fundusze na organizację III Wojewódzkiego Turnieju Policjantów Województwa Świętokrzyskiego w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów. Prezes Zarządu naszej firmy p. Tomasz Piersa otrzymał oficjane pismo z podziekowaniami, odznakę oraz statuetkę. Zarzad Elkom Trade S.A. postrzega działalność naszego przedsiębiorstwa w szerszej perspektywie, chętnie finansując inicjatywy sportowe, kulturalne czy charytatywne.

 

czytaj więcej

 

2016.11.25 

W ramach działalności prospołecznej w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy środki finansowe na zakup kompletu książek dla Przedszkola Nr 180 znajdującego się przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie. Nie od dziś wiadomo, że świat poznajemy również dzięki umiejętności czytania. Warto zachęcać dzieci do kontaktu ze słowem pisanym w czasie edukacji wczesnoszkolnej. Elkom Trade wspiera młode pokolenie, stąd nasze inicjatywy charytatywne skierowane w stronę placówek oświatowych.

 

czytaj więcej

 

2016.11.16 Bierzemy udział w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Sklepów Retail Show w Warszawie.

Podczas dwudniowej wystawy zaprezentujemy nowy produkt: meble sklepowe IFS- Industrial Furniture System.

 

czytaj więcej

 

2016.10.26 Postępowanie ofertowe dot. wykonania ulotek reklamowych w jęz. francuskim i niemieckim oraz słodyczy reklamowych do celów promocyjnych

Zachęcamy do składania ofert dot. wykonania ulotek reklamowych w jęz. francuskim i niemieckim oraz słodyczy reklamowych 

 

czytaj więcej

 

2016.10.26  Postępowanie ofertowe dot. wykonania katalogów w języku angielskim. Oś priorytetowa III Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości.

  Zachęcamy do składania ofert dot. wykonania katalogów reklamowych w jęz. angielskim, -pierwszy podtyp dot. mebli sklepowych.

 

 

czytaj więcej

 

2016.10.20 Postępowanie ofertowe dot. zakupu kalendarzy książkowych w różnych formatach z wytłoczonym lub nadrukowanym logo. Oś priorytetowa III Rozwój potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości

  Prosimy o odpowiedź zainteresowanych firm na zapytanie ofertowe dotyczące zakupu kalendarzy książkowych z wytłoczeniem lub nadrukiem wskazanym przez zamawiającego. Szczegóły w załącznikach.

 

czytaj więcej

 

2016.10.12 W listopadzie zespół Elkom Trade weźmie udział w międzynarodowych targach RetailShow 2016

 W listopadzie (16-17) zespół Elkom Trade weźmie udział w VII Edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2016. 

 

czytaj więcej

 

2016.10.10 Impreza charytatywna

W sobotę 24 września 2016 na dziedzińcu Browaru Saskich odbyła się impreza pod szyldem „White Night”. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Elkom Trade S.A. i miało na celu zebranie środków finansowych potrzebnych na operację chorego na serce Krzysia Kępczyka.

 

czytaj więcej

 

2016.10.06 Postępowanie ofertowe na usługę organizacji i zabudowy stoiska na targach Retail Show 2016

 Zapraszamy do składania ofert na usługę organizacji i zabudowy stoiska targowego firmy Elkom Trade S.A. na targach Retail Show 2016.

 

czytaj więcej

 

2016.08.03 W marcu b.r. utworzyliśmy na terenie Niemiec firmę siostrzaną Elkom Trade S.A.

W marcu b.r. utworzyliśmy na terenie Niemiec firmę siostrzaną Elkom Trade S.A. 

 

czytaj więcej

 

2015.10.01 Byliśmy na targach CeMAT w Moskwie.

Byliśmy na targach CeMAT w Moskwie.

 

czytaj więcej

 

2015.07.02 OPOLAGRA

 

 

czytaj więcej

 


Liczba aktualności:30

Zobacz, jak to działa

  • Konstrukcje składane
  • Trwałość i wytrzymałość
  • Piętrowanie w stanie złożonym, jak i po rozłożeniu
  • Dopasowanie do potrzeb klienta
  • Projekty branżowe
nazwa filmunazwa filmunazwa filmunazwa filmunazwa filmunazwa filmu
play film Elkom Trade
Elkom dla innych
Badania i rozwójBadania i rozwój
Polityka prywatności - Klauzula informacyjna